»Splošna olajšava pri dohodnini se mi zdi prenizka.«
»Ideja ni, da bi jemali ljudem, saj se bo splošna olajšava zvišala, čeprav za manj, kot je predvideno zdaj.«
»Relativno nizka rast je predvsem posledica uveljavitve novele zakona o dohodnini. Zaradi razbremenitve dohodkov iz dela na podlagi spremembe dohodninske lestvice, zvišanja splošne olajšave in spremembe mehanizma določitve celotne dodatne splošne olajšave so se prihodki iz tega naslova znižali.«
»Skupaj iz naslova postopnega dvigovanja splošne olajšave bo znižanje proračunskih prihodkov znašalo približno 490 milijonov evrov, in ne 800 milijonov evrov, kot govorijo nasprotniki zakona.«
»Nižanje plač zaradi znižanja splošne olajšave je zanje nesprejemljivo.«
»Nova davčna olajšava samo za nove rezidente diskriminatorna.«
»Kot je razumeti, naj bi splošna olajšava znašala 5000 evrov, dviga pa se dodatna olajšava za nižje dohodninske razrede, kar pozdravljamo.«
»Splošno dohodninsko olajšavo oz. kako preko dohodnine ljudem pustiti več denarja in socialno kapico.«
»V sedanjem predlogu ministrstva za finance sta že izpostavljeni dve skupini. Na eni strani tisti z minimalnimi prihodki, ki bodo dodatno razbremenjeni. Na drugi strani mladi. Skupaj smo ocenili, da je zdaj mogoče ustrezen čas, da vpeljemo še tretjo kategorijo najranljivejših, v tem primeru invalidov, ki bodo deležni že ob tej spremembi dodatnih olajšav.«
»Po drugi strani pa država tistim, ki hodijo v službo oziroma delajo, prizna splošno olajšavo v višini 3500 evrov oziroma jih ne obdavči do tega zneska – razen davčne zavezance, katerih davčna osnova ne presega 13.316,83 evra. Njim se prizna dodatna splošna olajšava.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju